Laulud ja tegevused kodus kaasa tegemiseks – kolmas osa (Muinasjututund) – Lastehoid ja Lasteaed Loomelind

Laulud ja tegevused kodus kaasa tegemiseks – kolmas osa (Muinasjututund)

Laulud ja tegevused kodus kaasa tegemiseks – kolmas osa (Muinasjututund)

Muinasjutt

Muinasjutulised tervitused kõikidele Loomelinnu suurtele ja väikestele sõpradele!

Uurime, mis on pung, meisterdame puuoksast nuku ja kuulame eesti rahvajuttu oast.

Tunni viis läbi Loomelinnu õpetaja ja juhataja Marlene Säks.

MATERJALID:

Lõpetuseks üks muinasjutt kevadkuudest, mida loe enne magamaminekut:

Aprill hakkas Märtsi poole külla minema. Märts laskis suure tuisu ja külma valla ja Aprill pidi tee pealt tagasi pöörduma. Aprill läks Maile oma häda kaebama. Mai ütles: “Kui sa lähed Märtsi poole külla, siis võta ühes nii regi kui vanker ja paat või lootsik.”

Teine kord, kui Aprill hakkas Märtsi poole külla minema, võttiski ta ree ja vankri. Lootsiku pani ka koormasse. Märts nägi, et Aprill tuleb reega. Laskis kohe sula tulla ja sulatas lume ära. Aprill pani hobuse rataste ette ja ree vankrile. Nüüd laskis Märts suurvee jooksma. Aprill pani kõik lootsikusse ja sõitis üle suure vee.

Enam ei saanud Märts midagi teha, Aprill oli tulekul ja vastu pidi ta võtma. Pärast tuli Mai Aprillile külla ja küsis: “Kuidas sul siis Märtsi pool külas käimine läks?” Aprill vastas: “Aitäh sulle, et mind õpetasid. Sain õnnelikult pärale.” Aprill võttis Mai heameelega vastu. Nad olid ju sõbramehed.

Käisid kahekesi paar nädalat ühes, siis laskis Mai väga sooja välja ja Aprill pidi taganema. Pidi Maist lahku minema ja koju tagasi pöörduma. Tema ei kannatanud seesugust kuumust välja. Ütles Maile, et teisel aastal ei lase ma sul nii ruttu tulla kui tänavu.

/Folkloor/