Meeskond – Lastehoid ja Lasteaed Loomelind

Meeskond

Õpetamise võlu seisneb lapses sisemise loovuse ja uudishimu äratamises

Iga laps siin ilmas on sündinud oma isikliku andega, teha midagi kõige paremini, erineda teistest. Loomelinnus suhtutakse väikestesse lastesse kui võrdväärsetesse täiskasvanutesse, lapsed on just niisama arukad ja tublid, kui laseme neil olla. Loomelinnus lähtutakse lapse loovusest – selline meetod soodustab lapse loomupärast inspiratsiooni ja intuitsiooni. Lapsi hoiavad oma tiiva all kogemustega ja vastava haridusega/kvalifikatsiooniga õpetajad ning lapsehoidjad.

Loomelinnu pesa paikneb Tartu Tervisekeskuses, kus asuvad perearstid, beebide ja laste füsioterapeudid, beebide ujutamise- ja laste ujumise basseinid, logopeedid, apteek, ämmaemandad, psühholoogilised nõustajad, psühhiaatrid, laste reumatoloogid, verevõtulaborid, eriarstid, kliinikud, tervise- ja iluteenuseid pakkuvad ettevõtted, kohvik ja COOP supermarket.

– “Tihti me alahindame lapsi. Laps saab palju paremini aru kui me vahel arvame.I.Villido
– “Võta oma last sõbrana, ükskõik kui vana ta on.I.Villido

Siia on üles laetud ainult töötajad, kes on andnud selleks eelnevalt oma nõusoleku. Siin ei ole asendustöötajaid ega praktikante.

Lind

Renee Säks

Lasteasutuse pidaja

Renee Säks


Olen ettevõtlik ja aktiivne inimene, kellele meeldib muuta maailma paremaks. Olen väga tähelepanelik ja hooliv, praktiline ja töökas, arvestan teiste inimeste vajadustega ning mul on väga arenenud õiglusetunne.

Olen lõpetanud majanduskallakuga Tartu Kommertsgümnaasiumi ning oman Tartu Kutsekooli IT-eriala tunnistust (töötan antud valdkonnas programmeerijana).

Mulle meeldib tegeleda spordiga (käin regulaarselt jõusaalis) ning elada tervislikult ja toituda mitmekesiselt ja tasakaalustatult. Armastan muusikat ning kaasaegset elu ja tahan pakkuda lastehoius ja lasteaias käivatele lastele parimaid tingimusi ning võimalusi.

Mul on endal kaks poega – vanem poeg käib koolis ja noorem poeg lastehoius.

Marlene Säks

Lasteasutuse pidaja / Muusikaõpetaja


Olen väga loominguline ja tegus inimene, kellel on pikk töökogemus erinevas vanuses inimestega. Juba põhikooli ajal mängisin kirikus orelit ja juhatasin segakoori. Juhendasin veel samal ajal nais- ja meesansamblit. Osalesin pühapäeva- ja leerikooli töös ning ka seal õpetasin lastele laule. Sellel ajal hakkasin kirjutama luuletusi ning praeguseks olen välja andnud kolm luulekogu.

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli Haridusteaduskonna 2006. aastal magistrikraadiga. Töötanud inglise keele õpetaja ja muusikaõpetajana lasteaedades ja üldkoolides. Enne Loomelindu töötasin kuus aastat lasteaiaõpetajana Tartu Lasteaias Sass.

Minu isiksust kirjeldavad kõige paremini sõnad: särav, optimistlik, aktiivne, heatahtlik, lapsesõbralik, mitmekülgne, energiline, sportlik, loominguline, musikaalne, teadmishimuline ja nutikas. Armastan lastega koos tegutsedes muuta nende päeva tegusaks ja arendavaks.

Tahan, et lapsest areneks mitmekülgne isiksus, kellel oleks visioon oma isiksusest, oma andekustest ja võimetest; et laps õpiks arvestama teistega, nägema maailma laiemalt ja vajadusel oskaks appi minna ka teisele lapsele/täiskasvanule.

Soovin, et iga päev oleks lapsele seiklus, mis on täis avastamisrõõmu ja palju naeru.

Ülle Kurvits

Lasteasutuse direktor

Ülle Kurvits


Olen lõpetanud Tartu Ülikooli koolieelse lasteasutuse õpetaja õppekava magistriõppes, töötanud kokku 34 aastat hariduse valdkonnas, neist viimased 10 aastat eralasteaia direktorina. Samuti olen läbinud palju pedagoogilisi, psühholoogilisi ja juhtimisega seotud koolitusi.

Direktori põhieesmärgiks on tagada süsteemne ja tulemuslik juhtimine ning kvaliteetne õppe- ja kasvatustegevus lasteasutuses. Direktor juhib innovatsiooni, meeskonda ja tulemusi ning toetab iga lapse arengut.

Võite julgelt kõikide oma rõõmude ja muredega minu poole pöörduda!

Eili Ilves

Kaselindude rühma õpetaja

Eili Ilves


Lastega töötamine on kindlasti see, mis paneb minu hinge helisema. Mulle meeldib, kui saan endast
midagi edasi anda. Olgu selleks siis hea sõna, kohalolu, kiitmine, lohutamine, näpuotsaga loovat
mõtlemist või mõni muu oskus.

Lapsed on mulle õpetanud, et päeva heategu võib olla ka see, kui aitad ühe pisikese lepatriinu
liinibussist tagasi loodusesse. See on kirjeldamatult hea tunne. Pisiasjades meie ümber on ilu ja
armastus.

Minu suurimaks innustuseks on laste naer ja kallistused, ka J.Ruskin on öelnud “Kui annad lapsele
veidi armastust, siis saad selle kuhjaga tagasi”.

Birge Villik

Kaselindude rühma lapsehoidja

Birge Villik


Öeldakse, et lapsed tulevad põhjusega meie ellu – kas siis midagi õpetama või hoopis suunama meid märkama asju ja hetki, millel tõeline väärtus. Minu laps on olnud minu suurim õpetaja ja olen ääretult õnnelik, et tänu temale läksin õppima eriala, milles leidsin oma kutsumuse. Olen läbinud Koolituskeskus Reiting Luwi OÜ poolt korraldatud lapsehoidja/abiõpetaja koolituse.

Armastan lastega töötamist – nende siirus, vahetu ausus ja piiritu energia muudab iga päeva täiesti omanäoliseks ning kordumatuks. Pühendun alati oma tegemistesse südamega ja annan endast maksimumi, et toetada lapsi sellel väga olulisel esimesel iseseisvumise teekonnal. Tahan jagada laste rõõme ja muresid, olla nende jaoks eeskuju, aga ka suure sõbra rollis, et hoius oleks alati tore käia!

Liis Krislin Jõgi

Pajulindude rühma lapsehoidja

Liis Krislin Jõgi


Olen positiivne, kohusetundlik, empaatiline, rõõmsameelne, alati abivalmis ja hea huumorimeelega Võrust pärit neiu.

Olen hoidnud nii sugulaste kui ka tuttavate lapsi. Lastega leian kiirelt ühise keele ja mind võetakse ilma suurema vaevata omaks. Lastega koos tegutsedes taasavastan ka endas lapsemeelsust, mis paraku täiskasvanueas kipub kaduma.

Kui ise veel lasteaias käisin, siis kodu mängides olin alati ema rollis. Tundub, et see roll käib tänaseni minuga kaasas, sest lapsi hoides öeldakse mulle ikka, et olen hästi emalik ja hoidev ning minust õhkab lihtsust ja siirust.

Minu hobideks on kokkamine, uisutamine, tennis, ujumine ja aforismide lugemine.

Liia Kaabel

Lepalindude rühma õpetaja

Liia Kaabel


Olen loomult positiivne ja elurõõmus inimene, kes paistab silma oma aususe, kohusetundlikkuse ja hea kohanemisvõime poolest.

Lisaks enesearendamisele naudin ma rahvatantsu ja tervisesporti ning avastan rõõmuga uusi paiku reisides. Lastega koos tegutsedes armastan katsetada ja neile mänguliselt õppimist edasi anda, tagamaks nende päevade täitumist rõõmu ja elevusega.

Minu südamesooviks on olla lapsele tark ja hooliv kaaslane nende teel kooli- ja eluvalmiduse saavutamiseks, aidates neil õppida, kasvada ja õitseda, varustades neid elutähtsate oskuste ning enesekindlusega, võimaldades nautida nii kooli kui ka elu pakutavaid seiklusi ja väljakutseid.

Diana Jürjenson

Lepalindude rühma lapsehoidja

Diana Jürjenson


Olen kogu oma elu lastega töötanud, neist juba 14. aasta jooksis ka haiglas töötades. Lastega töötades näeb kõige rohkem säravaid silmi ja kuuleb mõnusat ja nakkavat väikese lapse naeru. Kõige siiramad emotsioonid tulevad just neilt ja see hoiab endalgi tuju hea!

Endal on mul kolm last, kellele olen püüdnud olla just selline ema, keda võib alati usaldada ning ei pea kartma ühestki murest rääkida. Siiamaani tundub, et olen nende usalduse võitnud! Peale lastega tegelemise meeldib mulle veel väga muusika, sealhulgas laulmine, mis täidab kõiki minu päevi. Noorena tahtsin väga minna õppima G. Otsa nimelisse Muusikakooli, kuid elu läks teisiti. Veel meeldib väga looduses käia ning kuna elan ise linna lähedal maal, siis saan sellest päris palju osa. Samuti on  kokkamine üks minu suur kirg, meeldib katsetada nii soolaseid roogi, kui ka magusaid küpsetisi.

Iseloomult olen sõbralik, abivalmis ja väga häirib, kui kellelegi ülekohut tehakse, siis püüan alati nõrgema kaitseks välja astuda. Tööle asudes lootsin väga, et lapsed mind ikka omaks võtaksid ja oh seda rõõmu, kui juba esimestel proovipäevadel tundsin varsti oma peos sooja väikest käekest ning kutsuti endaga raamatuid vaatama.

Loodan väga, et suudan olla nii pisipõnnidele, kui ka nende vanematele usaldusväärne ja toetav ning kõigile kolleegidele hea ja abivalmis sõber!

Egge Kännaste

Lehelindude rühma lapsehoidja

Egge Kännaste


Olen loomult rahulik, heasüdamlik, rõõmsameelne ja kohusetundlik inimene. Kasvades üles 5-lapselises perekonnas, oskan kõigiga arvestada ning hoolida oma kõrvalolevatest inimestest.

Kui ma juba kuhugi käe külge panen, siis teen seda hingega. Armastan uusi väljakutseid ning pingelises olukorras jään rahulikuks, et leida igale probleemile hea lahendus. Lastega tegeledes on mul hing rahumeelne ja tahtejõudu täis. Sellepärast ka minu kolm last armastavad mind kogu südamest.

Minu südames on lapsed kui elu õied, kelle eest tuleb hoolikalt hoolt kanda. Neile tuleb jagada armastust ning rahulikku meelt, et kõik see hea nendeni jõuaks.

Julia Muoni

Lehelindude rühma lapsehoidja

Julia Muoni


Lastega tegeledes on vaja kannatlikku ja rõõmsat meelt. Iga laps on isemoodi ja seda tuleb aktsepteerida. Läbi mängu ja järjepidevuse suudame anda lastele esmaseid teadmisi iseseisvumiseks.

Olen loomult rõõmsameelne, tasakaalukas ja abivalmis. On olemas kogemusi erinevas vanuses lastega. Lähenen igale lapsele vastavalt tema iseärasustele. Lapse arengu nägemine on innustav.

Kadri Dieves

Lehelindude rühma lapsehoidja

Kadri Dieves


Töötamine lastega sütitab minus rõõmu ja täidab mu südame, mistõttu otsustasin sellest oma elukutse teha. Iga tööpäev on täis põnevaid seiklusi ja uusi avastusi, mida saame koos lastega kogeda. Veendunud, et lapsepõlves kogetu mõjutab meid tulevikus, soovin ma luua lastele positiivseid ja rikkalikke kogemusi. Samuti on mulle tähtis jagada neile elu edasiviivaid väärtushinnanguid.

Isiksusena kajastub minus introvertsus, siirus, empaatia, usaldusväärsus ja ausus. Eraisikuna olen esimese klassi poisi uhke ema ning peagi saan rõõmu tunda viiekordse tädi rollist.

Helen Saar

Lapsehoidja (lapsehoolduspuhkusel)

Helen Saar


Oman kõrgharidust loodusturismi erialal, kuid olles praktikal Tartu Loodusmajas, kus üheks osaks oli lastelaagrites abistamine, sain aru, et lastega töötamine paneb mul silmad särama. Pärast kooli suundusin tööle klienditeenindajana, kuid sisimas oli siiski soov tegeleda lastega. Pärast seda, kui sain ise tädiks, süvenes soov töötada lasteaias ning anda enda panus laste arenguks veelgi. Laste juures meeldib mulle eelkõige nende siirus ning vahetu rõõm.

Iseloomult olen rõõmsameelne, sõbralik, empaatiavõimeline, kohusetundlik ja teen oma tööd südamega. Vabal ajal meeldib mulle looduses viibida, pildistada, lugeda ning tegeleda spordiga.