Ideid genereeriv sügis
Käes on kuldlehine sahisev oktoobrikuu. Loomelinnu töötajad on käinud end täiendamas Reggio Emilia teemadel.
Selle sügise esimesel Reggio Emilia klubiõhtul rääkis Tartu Terakese lasteaias Tartu Ülikooli matemaatika eriala doktorant Britt Kalam põnevast fraktaalide-maailmast, matemaatika, looduse ja kunsti seostest ning sellest kuidas teha matemaatika lastele huvitavaks. Mida õpetajana tähele panna, mis paelub lapsi ning mis meetoditel anda lastele põhjapanevad algteadmised erinevatest eluvaldkondadest, mis ei ole seotud tegelikult ainult matemaatikaga vaid, et lõimida omavahel kõiki ainevaldkondi ja valmistada väike inimene ette nii kooliks kui eelseisvaks eluks.
Konverentsil “Lapsest algav õppimine-tõelisus või illusioon?” oli palju mainekaid esinejaid nii Eestist, Soomest kui Rootsist. Stockholmi alushariduse lektor ja pedagoogiline juht Signe Vats Jonsson tõi teemal “Väikelaste õppimine õppekava ja kultuurilis-poliitilises raamistikus” välja mõtte: “Mitte midagi ei mõjuta tulevikku nii negatiivselt kui vanad mõttemustrid, mis kuuluvad teise aega. Sellepärast saame tulevikku muuta peamiselt mõttemustrite muutmise abil”.
Alushariduse pedagoog nõustaja Risto Keskinen ja arhitekt Liis Vähi rääkisid põnevalt linnaruumi rollist laste kasvamisel ja tõid välja, et lastele on vaja arendavat ja turvalist linnaruumi, sest see on last nii vaimselt kui füüsiliselt otseselt mõjutav keskkond.
Terakese lasteaia töötajad rääkisid oma 10 aastasest kogemusest teha uuendusi alushariduse maastikul ning kuidas muuta õppimine lapsest lähtuvaks.
Väga palju uusi katsetama kutsuvaid kunstiideid andsid erinevad töötoad materjali loova tunnetamise, vabajoonistamise ja siidimaali osas, tutvustati Jutupliiatsit ja Näpsude maailma ning Terakese lasteaia õpetaja Jaana Koger tutvustas projektitöö loomist linnaruumis.
Eesti Reggio Emilia Ühingu tegevustega saate end kurssi viia nende Facebooki lehel https://www.facebook.com/ReggioEmiliaEesti